Kohapärimuse kursuse lektor ja juhendaja on Jüri Metssalu
Jüri Metssalu on kohapärimuse uuringuid läbi viinud 2000. aastast alates, uurides algul ajaloolise Harjumaa kabelimäepärimust, kutsudes seejärel 2004. aastal ellu Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonna kohapärimuse kogumise projekti ja keskendudes alates 2009. aastast Juuru kihelkonna kohapärimuse kogumisele ja uurimisele.
Jüri Metssalu töötab 2005. aastast kuni tänaseni osalise koormusega Eesti Rahvaluule Arhiivi kohapärimuse töörühmas, mille liikmena on ta osalenud mitme välitööprojekti ettevalmistamisel, teostamisel ja tulemuste vormistamisel: näiteks uuringud Muhu, Kose ja Jüri kihelkonnas, Matsalu ja Vilsandi rahvuspargis ning erinevate Eesti piirkondade looduslikes pühapaikades.
Aastatel 2009-2013 töötas Jüri Metssalu Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kohapärimuse õpetajana. Alates 2014. aastast on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kohapärimuse kursuse lektor. Lisaks on ta andnud loenguid Tartu Ülikooli ajaloo- ja arheoloogia instituudis ja usuteaduskonnas.
Kokku on Jüri Metssalu esinenud enam kui 100 ettekandega mitmel pool Eestis ja rahvusvahelistel konverentsidel.
Ühtlasi on Jüri Metssalu Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdinõukogu ja Akadeemilise Rahvaluule Seltsi liige.
Jüri Metssalu on kirjutanud artikleid rahvausust kroonikates, pühadest allikatest, konkreetsetest pärimuspaikadest ja välitöödest ning ilmutanud raamatu 2004. aasta uuringutest Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonnas.
2015. aasta kevadel asutas Metssalu koos Eesti kohapärimuse pikaajalise uurijaMari-Ann Remmeliga Eesti Kohapärimuse Keskuse, et arendada kohapärimuse uurimist ja populariseerimist.
Jüri Metssalul on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon Eesti ajaloo erialal (Tartu Ülikool 2007, cum laude) ja ta on läbinud magistriõpingud arheoloogia erialal (Tartu Ülikool 2009-2010).
Vt Jüri Metssalu kohta ka Eesti Teadusinformatsiooni Süsteemist www.etis.ee.